ul. Czerniakowska 20a

Tel: (22) 840-31-14

DRODZY RODZICE,

W związku z decyzją rządu dotyczącą zamknięcia placówek oświatowych publicznych jak i niepublicznych informujemy, że Przedszkole od 16.03 do 10.04 będzie zamknięte.

W trosce o Was i nasze dzieci dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe.

O wszystkich zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Na stronie internetowej naszego przedszkola, lub poprzez grupy mailingowe będziemy zamieszczać propozycje materiałów i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Dzieci w przedszkolu „uczą się”  poprzez zabawę.  Nawiąże do podstawy programowej wychowania przedszkolnego: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa(...)

Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień. Doskonale usprawnia rękę lepiąc z plasteliny. Rozwija wyobraźnię przebierając się w ubrania rodziców.
Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, załóżmy hodowlę szczypiorku, przygotujmy razem posiłek.  CZAS spędzony z dziećmi jest bezcenny  zarówno dla Państwa jak i Waszych pociech.

Może zdarzyć się tak, ze po Epidemii dziecko powie: Mamo ,tato jak był koronawirus, to było fajnie, bo bawiliście się ze mną.

Nasi nauczyciele zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte.

Nie traktujcie przesłanych propozycji jak obowiązkowych zajęć.
 Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania.
Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić?
Pozwólmy im wybierać.

Życzę wszystkim Zdrowia i Wytrwałości.

Zapraszam również do kontaktu mailowego przedszkola – p 391@edu.um.warszawa.pl.
Odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych.

Dyrektor przedszkola.

...............................................................................................................................................................................................

*W przypadku  nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola rodzice mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Od 8 marca 2020 r., tj. od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych1) ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni, jeżeli w związku ze zwalczaniem zakażenia wirusem i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, wywołanej tym wirusem nastąpi zamknięcie żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko.